Fajne i kreatywne zabawy dla rocznego dziecka

Fajne i kreatywne zabawy dla rocznego dziecka

Bardzo wielu rodziców zastanawia się nad tym, w jaki sposób można pobudzić dziecko do nauki nowych umiejętności. Wiadomo, że z jednej strony maluch sam będzie do tego dążył, z drugiej często będzie wymagał pomocy ze strony osoby dorosłej.

Nauka chodzenia

W okolicy pierwszego roku życia dziecko uczy się chodzić. Wiadomo, że u jednych maluchów przebiega ten proces sprawniej, a inne będą potrzebowały troszkę więcej czasu. Niemniej jednak warto wspierać w tego typu działaniu. Doskonale sprawdzają się zarówno zabawki, które przesuwają się po podłodze. Dzieci dobrze reagują na chodzące pluszaki, ale również na piłkę, za którą można się przemieszczać. W późniejszym czasie, stawiając pierwsze kroki, także można będzie szlifować wcześniejsze umiejętności. Każde dziecko uczy się chodzić w swoim tempie, dlatego warto o tym pamiętać, ale także wspierać je odpowiednimi zabawkami. Zachęcanie dziecka do stawiania kroków, czy też proszenie o podejście do któregoś z rodziców to także forma zabawy połączonej z nauką.

Kreatywne zabawy

Czasami przenoszenie jednego pluszaka w kolejne miejsca nie będzie stanowiło już większego wyzwania. Świetnie sprawdzi się rysowanie bezpiecznymi kredkami, ponieważ ćwiczenie rączek ma kluczowe znaczenie dla późniejszym umiejętności. Kreatywne zabawy dla rocznego dziecka to przede wszystkim pokazywanie różnorodności świata, ale jednocześnie nauka. Doskonale sprawdzają się maty do rysowania na mokro, ponieważ pomagają w ćwiczeniu rączek, ale obrazek znika po wyschnięciu, dlatego można w dowolnym momencie wrócić do tej czynności. Dla dzieci zabawa tego typu matami to świetna opcja, ponieważ można odbijać na nich mokre stopy i rączki. Maluchy świetnie radzą sobie z przesypywaniem przedmiotów z jednego pojemnika do drugiego. Stąd też właśnie tego typu zabawy będą zawsze na czasie i za każdym razem będą sprawiały radość. Dlatego można już dziś zastanowić się nad tym, jakie ma się oczekiwania, ale również na ile sprawność dziecka jest rozwinięta.