Tipi dla dziecka

Najmłodsi uwielbiają budować sekretne bazy lub domki. W czasach Prl-u dzieci budowały bazy i szałasy na osiedlowych łąkach czy placach zabaw. Dzisiaj wiele maluchów nie ma takiej możliwości. Namiot dla dziecka, który ustawimy w domu, będzie dobrą alternatywą dla konstrukcji z koców i krzeseł.

 

Tipi dla dziecka możemy kupić w sieci. Są one zazwyczaj pięknie wykonane. Mogą być w pastelowych kolorach, duże lub małe. Taki wigwam dla dzieci będzie idealny dla szkrabów, które nie mają swojego pokoju. Pozwolą one dzieciakom na odrobinę izolacji i prywatności od rodziców lub starszego rodzeństwa.
Namiot dla dziecka możemy uszyć sami, wzorując się na modelach ze sklepu. W internecie możemy znaleźć instrukcje, które krok po kroku opisują jak zrobić wigwam dla dzieci.

 

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie namiotu, powinniśmy przede wszystkim zaopatrzyć się w dobrej jakości materiał. Musi on być dosyć sztywny i gruby. Nie bez znaczenia jest też konstrukcja, składająca się z długich, najczęściej drewnianych patyków. Tipi dla dziecka musi stać stabilnie, nawet podczas zabawy nie powinno spaść maluchowi na głowę.
Wigwam dla dzieci to marzenie wielu malców. Taki namiot możemy także ustawić w ogródku lub na działce, ale pamiętajmy, że sprawdzi się jedynie w suche i słonecznie dni. Wilgoć może zniszczyć namiot dla dziecka i tak, że nie będzie nadawał się do użytku.