Jak zmniejszyć wypadanie włosów?

Nadmierna utrata owłosienia to duży problem wielu kobiet i mężczyzn. Zauważając zwiększone wypadanie włosów, warto od razu podjąć kroki, które pozwolą na uporanie się z tym kłopotem. Przedstawiamy pięć najważniejszych kroków, które pomogą Ci poradzić sobie z nadmierną utratą włosów!

1. Zrób podstawowe badania. Może się okazać, że Twoje problemy wynikają ze schorzeń hormonalnych lub niedoborów witamin i minerałów. Włączenie leczenia farmakologicznego szybko zakończy problem.

2. Zadbaj o dietę. Właściwa dieta jest kluczem do pięknych, gęstych i lśniących włosów. Włącz do swojego jadłospisu większą ilość warzyw oraz zdrowych tłuszczy.

3. Włącz suplementy. Szczególnie poleca się produkty ziołowe (np. na bazie skrzypu polnego), kwasów tłuszczowych oraz drożdży.

4. Wspomagaj z zewnątrz. W pielęgnacji zadbaj o specjalny szampon, taki jak Long 4 Lashes do włosów opinie o którym są wyjątkowo dobre. Możesz także skorzystać z ziołowych szamponów, wcierek i olejków.

5. Zmniejsz ilość produktów do stylizacji. Nadmierna utrata włosów może również wynikać z obciążenia włosów; w tym także obciążenia ich żelami, lakierami i piankami. Ich ograniczenie pomoże nie tylko na zmniejszenie problemu z utratą włosów, ale również pozwoli na poprawę kondycji końcówek.