Czy warto wybrać tulipany na ślub

Pierwszym skojarzeniem z tulipanami jest Holandia. Właśnie tam rozciągają się całe pola różnokolorowych tulipanów. Kwiat dotarł do Europy w XVI w. z imperium Osmańskiego. Nazwa tej rośliny pochodzi od słowa tülbent, czyli muślin. Swoim kształtem tulipany podobne są do turbanu, jego nazwa skojarzona jest z materiałem, z którego robiono to nakrycie głowy.Tulipany to kwiaty, które pasują na każdą okazję. Jednak wiele osób zastanawia się, czy tego rodzaju kwiaty są dobrym wyborem na wesele, czy są one wystarczająco trwałe.

Symbolika tulipanów

Tulipany to delikatne kwiaty a przy tym również bardzo wytrzymałe. Potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja, aby kwiaty pięknie kwitły. Każdy kolor tulipanów na inne znaczenie. Żółte tulipany symbolizują szczęściem, radość. Tulipany o pomarańczowych kwiatach symbolizują entuzjazm, pasję, moc. Białe tulipany oznaczają czystość, nieskazitelność. Różowy kolor kwiatów odzwierciedla sentyment, chęć zatroszczenia się o drugą osobę. Czerwone tulipany wyrażają miłość. Czarny środek kwiatów symbolizuje serce zakochanego, pełne namiętności.

Bukiet ślubny

Tulipany posiadają niezwykłą symbolikę, dlatego z pewnością nadają się do bukietu panny młodej. Wybierać tulipany na wesele, warto zestawić je z innymi klasycznymi kwiatami. Tulipany świetnie komponują się z wieloma roślinami, dlatego świetnie nadają się na bukiet ślubny. Jednak należy pamiętać, aby nie łączyć ich z żonkilami, ponieważ powoduje to przyśpieszenie ich więdnięcia. Na giełdach kwiatowych można znaleźć wielokolorowe tulipany w 120 odmianach. Dlatego wiązanka dla panny młodej z tulipanów będzie na pewno wyjątkową ozdobą. Tulipany do dekoracji Sali weselnej można zakupić na giełdzie kwiatowej, najtańsze są od marca do maja. Jednak są to kwiaty całoroczne, wiec w pozostałych miesiącach również bez problemu możemy je dostać. Za około 25 tulipanów zapłacimy od 1 zł, za odmiany z krótszymi łodygami zapłacimy jeszcze mniej. Za bukiet ślubny zrobiony przez florystkę zapłacimy 100-200 złotych. Warto samemu szukać inspiracji i stworzyć swój wymarzony bukiet ślubny. Na stołach weselnych wystarczy umieścić pęki kwiatów w przezroczystych flakonach.