Gra w kręgle? Sprawdź, czy znasz te ciekawostki!

Znane już w starożytności kręgle to cieszący się dużą popularnością sposób na rekreację. Chętnie uczestniczą w nim zarówno dorośli, jak i dzieci. Co warto o wiedzieć o kręglach?

Znane od z starożytności

Choć pierwsza kręgielnia powstała dużo później, sama gra w kręgle znana jest od ponad 5 tysięcy lat! Wówczas, zarówno kule, jak i same kręgle, wykonane były z kamienia. Pierwsze dowody na istnienie tej rozrywki zostały odkryte 3200 lat p.n.e. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych gier towarzyskich, a oferująca dobrą zabawę kręgielnia znajduje się niemal w każdym większym mieście.

Kręgle klasyczne czy bowling?

Współczesna kręgielnia jest w stanie zaoferować uczestnikom różne odmiany gry. Klasyczny wariant zakłada strącanie dziewięciu kręgli poprzez rzut kulą trzymaną w całej dłoni. Bowling natomiast zakłada rzut do dziesięciu kręgli, który wykonywany jest kulą posiadającą otwory na palce. Tak naprawdę to ten wariant rozpowszechnił grę i przyniósł jej prawdziwą popularność.

Kula kluczem do sukcesu?

Profesjonalna kręgielnia zapewnia graczom różnego rodzaju kule do gry. Zazwyczaj są one podzielone na damskie, męskie oraz dziecięce. Różnią się od siebie nie tylko ciężarem, ale także rozmiarem otworów i ich rozstawem. Odpowiednio dobrana kula umożliwi wykonanie prawidłowego rzutu – w połączeniu z treningiem pozwoli na czerpanie większej satysfakcji z gry. Niemal każda miejskie centrum gry w kręgle zapewni nam także wsparcie doświadczonego instruktora, który pomoże nam opanować podstawy gry, a także doskonalić umiejętności na dalszym etapie.

Ebro club Tczew